Meil on hea meel teatada, et projekti Central Baltic Job Ferry raames on valminud õppevideod, mis annavad Eesti, Läti, Soome ja Rootsi tööotsijatele, tööandjatele ja tööturuekspertidele kiire ja praktilise ülevaate infoportaali www.cbjobferry.eu kasutamisest.

Tööotsijatele mõeldud video asub aadressil http://youtu.be/q9POPVfmtkI ning tööandjatele ja ekspertidele suunatud video aadressil http://youtu.be/4nkRzHXaIBI. NB: parima kvaliteedi huvides palume videoid vaadata HD režiimil (seadeid saab muuta, klõpsates video all paremas nurgas asuval hammasratta kujutisel).

Portaali www.cbjobferry.eu fookuses on Kesk-Läänemere piirkonna riikide tööjõunõudluse- ja pakkumise seisukohalt kõige olulisemad ametialad – tuuakse välja iga riigi 50 olulisema ametiga seotud spetsiifilised nõuded töötajate haridusele, oskustele ja kogemusele,  sel erialal töötamisega seotud tööseadusandluse eripärased tingimused erinevates riikides, jpm.

Mitmekeelne veebiplatvorm võimaldab erinevate riikide elanikele võrdse juurdepääsu valitud ametialade infole, vähendades info asümmeetriast tekkivat ebakindlust nii võõrsil töötamise kui naaberriikide töötajate palkamise suhtes, toetades erinevate arendustegevuste (nt täiendkoolituse) planeerimist jms.