Narva noored otsivad dialoogi astumise võimalusi linnavõimuga

Laupäeval, 19. mail kogunevad Narva hotelli konverentsiruumidesse linna noored, kes soovivad esitleda oma ettepanekuid kuidas parandada noorte kaasatust linnaelus toimuvasse ja nende elu puudutavate küsimuste üle otsustamisesse.

Narva noored linnakodanikud osalevad ühiskondlikus ja poliitilises elus vähe – aprillis käesoleval aastal IBS poolt läbiviidud küsitlusest selgus, et tervelt pooled vastanutest (253 keskkoolinoort vanuses 15-19) ei ole eelneval aastal osalenud üheski ühiskondlikus või poliitilises tegevuses. Noored arvavad, et poliitika on igav ja sellega peaksid tegelema poliitikud, samas teadvustades üsna selgelt, et poliitika puudutab kõikide inimeste igapäevaelu ja seetõttu kõik inimesed peaksid selles osalema.

Eelmisel laupäeval, 12. mail kogunesid paarkümmend noort Narva hotelli, et arutada küsitluse tulemusi, sõnastada probleemid, mis eksisteerivad Narvas seoses noorte passiivsusega ning tulla välja konkreetsete ettepanekutega, kuidas neid probleeme lahendada. Homme on noortega kohtuma ja nende ideid kuulama ning kommenteerima oodatud linnavõimu esindajad, noorteorganisatsioonide töötajad, noortepoliitika kujundajad, ajakirjanikud ja kõik huvilised linnakodanikud.

Kui soovid Narva linna noorte ettepanekuid kuulata ja nendes kaasa rääkida, siis tule homme, 19. mail kell 14:00 hotelli “Narva” (aadressil: Puškini 6). Palume ka osavõtt eelnevalt registreerida aadressil jaana@3ebra.ee

Projekti “Poliitika on lahe?!” viivad läbi IBS ja MTÜ Narva Noored Noortele ning seda finantseerib Kodanikuühiskonna Sihtkapital (www.kysk.ee). Küsitluse esialgsete tulemusega on võimalik tutvuda siin: http://www.ibs.ee/kysk/

Lisainfo:

Kristjan Kaldur                                                         Jaana Laanemann
Balti Uuringute Instituut (IBS)                              MTÜ Narva Noored Noortele
kristjan@ibs.ee                                                         jaana@3ebra.ee
+372 5050364                                                          +372 5542662