Eesti Teadusagentuuri tellimusel viib Balti Uuringute Instituut läbi uuringu teadust ja tehnoloogiat populariseerivatest tegevustest Eestis. Veebiküsitluse kaudu uurisime, mida tehakse Eestis praegu loodus- ja täppisteaduste ning tehnoloogia (LTT) populariseerimiseks, millised on nende tegevuste peamised sihtrühmad ja tegevussuunad ning mida ootavad eri osapooltelt üldhariduskoolid ja populariseerijad.

Täname kõiki, kes vastasid veebiküsitlusele!

Kõigi küsimustiku lõpuni vastanute ja oma kontaktandmed jätnute vahel loositi välja mitu auhinda. Meil on hea meel teha teatavaks võitjad!

Oma kontakti jätnud küsitluses osalenud koolide vahel, kust laekus vähemalt kaks lõpuni vastatud küsimustikku (sh üks juhtkonna esindajalt), loositi välja järgmised auhinnad:

1. Rakett69 järgmise hooaja finaalsaate võtetel osalemine. Kui selgub, et saate salvestuse asukoht ei võimalda pealtvaatajaid, siis mõnel teisel Rakett69 saate salvestusel osalemisel (10 õpilast, 2 õpetajat): Kihnu Kool

Lisainfo auhinna kohta: Eesti Teadusagentuur, Helen Biin helen.biin@etag.ee; tel. 730 0339

2. Õpilaste teadusfestivalil osalemise sõidukulud (kahe kooli kuni 50-kohalise bussi arve), 2 kooli:
Narva Pähklimäe Gümnaasium ja
Kose-Uuemõisa Lasteaed-Kool

Lisainfo auhinna kohta: Eesti Teadusagentuur, Margit Lehis margit.lehis@etag.ee; tel. 730 0335

Oma meiliaadressi jätnud küsitluses osalenud populariseerijate vahel lubasime loosida välja 150 Eesti 100. aastapäevale pühendatud raamatut „Iseseisvust loov tarkusetöö“kõik küsitlusele vastanud ja oma kontaktandmed jätnud teaduse populariseerijad saavad raamatu omanikuks.

NB! Võitjatel on raamatuid võimalik kätte saada ka 21.11.18 toimuval Teaduskommunikatsiooni konverentsil https://www.etag.ee/teaduskommunikatsiooni-konverents-2018-teadus-sotsiaalmeedias-meelelahutuse-ja-mura-vahel/

Lisainfo auhinna kohta: Balti Uuringute Instituut, Merit Tatar merit@ibs.ee; tel: 52 63 931

Loosimises osalemise nõuetele vastanud koolide ja populariseerijate vahel loositi välja ka aju treeniv lauamäng “Lahendusmaa” www.solutionlandgame.com. Loosiõnn naeratas Sadala koolile.

Lisainfo auhinna kohta: Balti Uuringute Instituut, Merit Tatar merit@ibs.ee; tel: 52 63 931

Palju õnne kõikidele auhinnasaajatele! Võitjatega võetakse ühendust!

Uuringu kohta vt lisainfot siin: https://www.ibs.ee/projektid/teaduse-ja-tehnoloogia-populariseerimise-uuring/või https://www.etag.ee/teadpop-uuring/

Lugupidamisega

Merit Tatar
teadust ja tehnoloogiat populariseerivate tegevuste uuringu projektijuht
Balti Uuringute Instituut
www.ibs.ee

Terje Tuisk
teaduse populariseerimise osakonna juhataja
Eesti Teadusagentuur