Kuidas korraldada oma Arvamusfestivali?

Valgevene noorte kodanikuorganisatsioonide liidritele toimunud kaasamismeetodite koolituse tulemusel valmis Arvamusfestivali loomist samm-sammult kirjeldav juhis.

Juhises antakse ülevaade kuidas käib Arvamusfestivali tiimi töö ning millised on meeskonna senised kogemused festivali korraldamisel. Juhises tutvustatakse Arvamusfestivali ideed, tekkelugu ning viiakse lugeja samm-sammult läbi tegevuste, mida on vaja ette võtta, et luua inspireeriv ja sundimatu õhustikuga arvamuskultuuri ning kodanikuharidust arendav uute mõtete kohtumispaik – oma Arvamusfestival.

Arvamusfestival toimub alates 2013. aastast igal augustikuu kolmandal nädalavahetusel Paides. Korraldajate soov on tuua kokku inimesed üle Eesti, et anda osalejatele võimalus suvises sundimatus festivaliõhustikus arutada Eesti oleviku ja tuleviku jaoks olulisi küsimusi. Programm on aasta-aastalt populaarsust kogunud – 2015. aastal toimunud Arvamusfestival tõi kahe päeva jooksul kokku üle 10 000 inimese. Programm pakkus teemasid seinast-seina ja üllatas rekordilise 224 erineva ning inspireeriva aruteluga.

arengukoostoo_est_mv_rgb