Pildi manipulatsiooni rünnakute lahendused (IMARS)
Kuigi seda on raske kvantifitseerida, on võimalike isikut tõendavate dokumentide pettuste mitmekesisus piiridel reaalsus, mis ohustab nii piiride eest vastutavaid poliitikuid kui ka ELi kodanikke. Praktikute poolt väljendatud vajadustest lähtuvalt on iMARSi konsortsium käivitanud Horisont 2020 projekti, mis parandab passitaotluste ja piirikontrolli operaatorite tegevussuutlikkust, pakkudes nii lühiajalisi ajutisi lahendusi, mis tagavad usaldusväärsed passitaotluste menetlused, kui ka keskmise tähtajaga lahendusi, mis hõlmavad viitamata ja diferentseeritud analüüsi lahendusi, mis võimaldavad eelkõige tuvastada manipuleeritud ja muudetud passipilte ning dokumendipettusi.
iMARS pakub:
- lahendusi pildi morphing- ja manipulatsioonirünnakute tuvastamiseks, et hinnata isikut tõendavate dokumentide kehtivust dokumendipettuste vastu, nii registreerimise ja uuendamise ajal kui ka piiriületusjaamades.
- dokumendi kontrollimise ja pettuse tuvastamise lahendusi, et toetada piirivalveametnikke dokumentide kontrollimisel, pakkudes mobiilseid vahendeid, millega saab kontrollida dokumendi terviklikkust.
Neid tehnoloogiaid valideeritakse laboritingimustes, kasutades kuuest piirikontrollipunktist (kus on piir väljaspool ELi asuvate riikidega) kogutud operatiivandmeid.
Selleks, et tagada tulemuste kasutuselevõtt pärast projekti lõppu, teeb iMARS järgmist:
- edendab kasutatavust/ergonoomilisi aspekte, pakkudes piirivalveametnikele ja passitaotlejatele koolitust, suuniseid ja parimaid tavasid.
- aitab kaasa käimasolevatele standardiseerimispüüdlustele esitlusrünnakute tuvastamise ja näokujutise kvaliteedi valdkonnas.
- pakub avatud juurdepääsuga võrdlusuuringuid (2 andmekogumit, mis sisaldavad mitmeid registreerimise morfoloogilisi näokujutisi ja piirivärava katsekujutisi) spetsiaalsel testimisplatvormil, mis teenib edasist uurimistegevust.
- tagab, et väljatöötatud tehnoloogia oleks kodanike poolt aktsepteeritud ning et see vastaks eraelu puutumatuse ja ELi õigusnormidele.
Seda projekti koordineerib IDEMIA Identity & Security, mis on ülemaailmne juhtfirma laiendatud identiteedi valdkonnas, mis on üha enam kasutusel digitaalses maailmas. Balti Uuringute Instituut osaleb selles projektis, mis käsitleb eraelu puutumatuse kaitset ja uute tehnoloogiate ühiskondlikku vastuvõetavust.