Anname hinnangu Eestis erivajadustega varjupaigataotlejate vastuvõtutingimustele võrdluses Euroopa Liidu vastuvõtutingimuste direktiivi ja teiste liikmesriikide praktikatega. Lisaks teeme ettepanekuid välismaalastele rahvusvahelise kaitse andmise seaduse muutmiseks erivajadustega isikutele pakutavate vastuvõtutingimuste osas.
IKT teadus- ja arendustegevuse tehnoloogiline audit Eestis
DG INFSO algatas 12-s uues liikmesriigis tehnoloogilised auditid, eesmärgiga selgitada nendes riikides välja IKT alase teadus- ja arendustegevuse (T&A) hetkeolukord ning potentsiaal, muuhulgas:
- IKT T&A poliitikakeskkond ning milliseid võimalusi see pakub, milliseid barjääre põhjustab;
- IKT T&A tegevuste hetkeolukord, identifitseerides teaduse tippkeskused, 6. ja 7. raamprogrammis osalevad organisatsioonid (IKT alamprogramm) ning muud peamised IKT T&A-ga tegelevad organisatsioonid;
- tegevused, mis on vajalikud riiklikul ja Euroopa tasandil, et suurendada IKT T&A-ga tegelevate organisatsioonide aktiivsust nii era- kui avalikus sektoris.
Uurimisprojekti üheks peamiseks tulemuseks on Kes on Kes (Who is Who) andmebaas, mis kaardistab 12 uue liikmesriigi IKT T&A keskkonna ning peamised vastava uurimis- ja arendustööga tegelevad organisatsioonid nii era- kui avalikus sektoris. Analüüs poliitilisest keskkonnast, võimalustest ja barjääridest võimaldab Euroopa Komisjonil töötada välja soovitused IKT T&A alase tegevuse suurendamiseks uutes liikmesriikides.